Martes, Maio 28, 2024
Xornada

En Laxe reaparece o Esssss…VARADO. JUANCAR volve ao máis alto. LU domina entre as féminas e Campo da Feira chega aos 100 ptos.

A volta ao pavillón supuxo unha manchea de ptos para xogadoras, xogadores e equipos. Por suposto, xa se falou dunha futura especialidade de billarda sala, dentro da modalidade deportiva de billarda. Todo se andará, mais as xogadoras e xogadores +70 van recoller sinaturas para que esta especialidade teña liga propia canto antes.

A magnífica instalación deportiva do pavillón de Laxe ten unha rede para protexer dos balonazos a iluminación do teito. Entón, moitas billardas caprichosas quedaron atrapadas nesta rede do teito. Así, ao final da xornada houbo que utilizar o método Cochiqueiro para recuperalas. No audiovisual da xornada poderedes ver este feito e oír as explicacións do Técnico aeroespacial de Cochiqueiros sobre tan complexo e sofisticado método de pesca de altura.

Juancar volveu a saborear o triunfo nunha xornada e continúa escalando posicións na xeral, segundo foi Xan Rodiño e terceiro Collazo. Lu ganou en categoría feminina, diante de Irene e Sonia. En infantil foi primeiro Abel e segundo Ramón. En Equipos, ganou a xornada Campo da Feira, seguido de Filloas de Sangue e de Lúa de Forza. Volveron as billardas a essssVarados sobre a superficie do pavillón de Laxe e con eles a adrenalina. Que marabilla deses segundos onde a traxedia e a alegría loitan por chegar primeira aos corazóns dos palanadores e das palanadoras. Fixéronse un total de 23 e moitos máis que se quedaron en case-esvarados. Despois de sumar os ptos desta xornada as clasificacións xerais nos postos de finalista (co fondo azul celeste) Liga Atlántica de Billarda 2021 quedan deste xeito…

XAN RODIÑOLÚA170 27232326222128
CHARLY VARELAFEI155232220919182420
COLLAZOFEI1521518192418122125
ABEL INFFEI138201921142671219
BERDILLOCOQ1241415121024191218
XULIOFEI122211319135101724
COTELOAPB121221719111214521
GÁNDARAFIL12119121772111925
VIQUEIRACOQ1121351519189924
JUAN CARLOSFEI10419 992012926
MARC FEI10412912131810822
ELADIOFEI9716135101251422
OSCAR PONTEFEI941971281310 25
LITO PENAAPB92517 1215181015
ENRIQUEFEI89177910149518
RIVEIROAPB8613131759 1613
LOIS FONTÁNFIL86951416107520
ROIAPB851711  1591122
ALBERTECOQ8310514899721
ABEL REGUEIROCOQ799510111212515
MIRANDAFIL7877105109525
ROI MORÍSFIL77251781413   
LANDRASFIL762119119 115 
AÑÓNAPB75151117 13 19

Feminina

SONIACOQ49655555513
SILVIACOQ45555555510
MERCEDESFEI3955 55559
LU LÚA38  14    24
AURIFEI35 5 555510
MARISALÚA33  779  10
IRENECOQ31    55516
MERCHEAPB25 9745   
MARIÑA APB2397     7

 

Infantil

ABEL PONTEFEI138201921142671219
ÓSCAR GARCÍACOQ2614   5 7 
RAMÓN GLEZFIL21  54 552
LUCAS FEI18 11 7    
XAN G. DOPICOFIL15  55 5  
CARMELA PENAAPB1275      
MARCOS FEI1055      
PEDROFIL9  54    
AROABMU7      7

Equipos

CAMPO DA FEIRAPAIOSACOFEI61688747964835276100
APBA LARACHAAPB4966867605555526277
FILLOAS DE SANGUEA CORUÑAFIL4427660544654383084
COCHIQUEIROSCERCEDACOK4135135514863503679

Fenomenais agasallos do Concello de Laxe aos ganadores. Ademais, estiveron na entrega de premios o alcalde, José Luís Pérez Añón e a concelleira de comercio, hostelería, turismo e cultura, Raquel Lema Allo.

Algunhas fotos espectaculares que nos deixou a xornada a cuberto en Laxe.

De novo sucedeu o que había tempo estabamos esperando, a actuación do colexiado máis sancionado polo comité técnico de árbitros, o raposo Cotelo. Pois ben, unhas imaxes que non precisan comentarios. Fixádevos na colocación e na actitude deste individuo que xa pasou por varias sesións de terapia de grupo e de rehabilitación dos órganos oculares e prostáticos.

Posición de barra de bar a primeiras horas da madrugada, cando o corpo aínda está fresco

 

Posición de barra de bar a altas horas da madrugada, cando o cansanzo xa comeza a deixar pegada no corpo
Situación incorrecta, pois non deixa a distancia de seguridade detrás do palanador, para que este poida golpear con liberdade de acción do brazo

En fin, outra vez máis mostrando como non se debe arbitrar, o único, o inimitable, o xenérico Cotelo… deberá pasar outra temporada de retiro espiritual no santuario de Santa Marta?

Aquí vos queda o audiovisual da xornada. Ollo á mensaxe inicial do filósofo transpersoal Bruce Lee… un monstro do pensamento humanista.

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *