Martes, Maio 28, 2024
Uncategorized

Abel gaña a xornada da Silva

Abel Ponte, deCampo da Feira

Abel gañou a súa segunda xornada nesta tempada, desputando a final con dous pesos pesados coma Collazo (subcampión) e Xan Rodiño 3º clasificado.

A primeira clasificada infantil foi Carmela, de Malpica Cochikeiros e na categoría feminina a campioa foi Lu de Lúa de Forza. Por equipos gañou, unha xornada máis, Campo da Feira de Paiosaco.

Podio da xornada: Carmela, Collazo, Abel Xan e Lu

O de Lúa de Forza segue a encabezar a clasificación xeral da Conferencia NorOeste, seguido de Collazo, de Campo da Feira e de Lito de Malpica Cochikeiros.

Onde parece que vai estar a emoción nesta Conferencia NorOeste é as últimas prazas que dan acceso á final de Compostela. Do 7º posto ao 11º hai tan só 3 puntos de diferenza e nestas 7 xornadas que restan está todo por decidir.

Clasificación xeralPalanador/a
PostoTotalMedia
1Xan Rodiño29326.64
2Collazo23521.36
3Lito20919.00
4Roi20118.27
5Berdillo19119.10
6Óscar19119.10
7Cotelo17916.27
8Eduardo16414.91
9Viqueira16114.64
10Xulio16114.64
11Añón16116.10
12Abel16120.13
13Enrique15215.20
14Gándara14114.10
15Lois F.14012.73
16Andrade13812.55
17Carolo13815.33
18Julio Vilas12911.73
19Charly12618.00
20Juan Carlos12317.57
21Lu12312.30
22Eladio11911.90
23Miguel11514.38
24Pirucha10721.40
25Juanchi10717.83
26Marc10212.75
27Kevin10212.75
ClasificaciónEquipos
PostoTotalMedia
1Campo da Feira93885.27
2Lúa de Forza71665.09
3Malpica – Cochikeiros71364.82
4APB70263.82
5Filloas de Sangue50445.82
6Gharaboto24334.71
7Corredoiras7939.50
8Laxe de Rons6613.20
Clasificación feminina
2018/2019PostoPalanadoraTotalMedia
61Lu12312.30
12Merche898.09
33Mariña788.67
4Marisa6513.00
25Cruz556.88
46Aurelia505.56
57Carmela366.00
Clasificación infantilPalanador/aTotalMedia
1Abel16120.13
2Miguel11514.38
3Marc10212.75
4Lucas7510.71
5Miklos4912.25
6Óscar García4314.33
7Carmela366.00
8Anxo315.17

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *